yeterlİLİK SERTİFİKA SAHİBİ ESTETİK CERRAH
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TEL: 0532 370 04 14

burun estetİĞİ AMELİYATI

Antalya İstanbul Burun Estetigi Ameliyatı Merkezi

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Burun Estetiği Ameliyatı

İşlem süresi: 1-1,5 saat

Anestezi türü: Yapılan cerrahi işleme bağlı olarak genel-lokal-sedasyon anestezisi

Hastane kalış süresi: 0-1 gün

Uygulanan Teknik: Açık ve kapalı Tekniktir. Burunda yapısal eğrilik ve burun ucunda kalınlaşma, nefes almada problemlerin olduğu durumlarda Plastik cerrahların çoğunluğu görerek yapmak ve yapılarda ki simetriği iyi sağlayabilmek için açık yöntemi tercih etmektedir. 

Son Teknoloji: ULTRASONİK (PIEZO Cerrahisi) Rinoplasti tekniğini daha çok tercih ediyoruz. Bu teknikte hastalarda daha hızlı iyileşme olabilmekte, ayrıca daha kontrollü ve estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.

Kullanılan tampon: Silikon materyal (Ağrı, enfeksiyon olasılığı düşüktür. Hasta ameliyat sonrası nefes alabilir. Çıkarılması sanıldığı gibi ağrılı değildir).

Kontroller: Silikon materyal sıklıkla 7. günde çıkartılır. Burun üstündeki silikon alçı ise yine 7. günde alınır. Yerine bantlar konulur. Bunlarda 3-7 gün içerisinde hastanın kendisi veya hekim tarafından çıkartılır.

Sonuç ve süreci: 3-4. ayda ödemlerin çoğu gider ama burnun son şeklini alması 1 yılı bulabilmektedir. Yurtdışından geliyorsanız en az 1 hafta kalmanız önerilir. 


Öncesi Sonrası Resimler: Öncesi sonrası burun estetiği resimlerinin web sayfalarında ve/veya sosyal medyada paylaşımı yasa gereği mümkün değildir.

Video: Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Fiyatları: Burun estetiği  maliyeti ameliyatı yapan ekibe; ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

Ayrıntı bilgi için burun estetiği web sayfamıza bakınız: 
www.estetikburunmerkezi.com

BURUN ESTETİĞİ VİDEO İZLE

ÖNEMLİ:

Cerrahi olmayan (ameliyatsız) burun estetiğine yönelik girişimler botoks ve çeşitli dolgu uygulamalarıdır. Bugün bunlar ile alakalı bazı reklamları sosyal medya üzerinden veya görsel-yazılı basında görmekteyiz. Cerrahi yönteme kesinlikle alternatif olamazlar ama nadir vakarlarda cerrahi sonuca geçici olarak küçük katkılar sağlayabilirler. Doğaları gereği vücutta eriyecek ve etkileri kısa sürede sona erecektir. 5-6 dakikada ameliyatsız burun estetiği söylemleri bu tür uygulamaları kapsamaktadır. Bilimsel olarak bu tür uygulamalar riskleri nedeni ile önerilmezler.

- Burunda eğrilik, burun ucunda kalınlık ve rotasyon, burun sırtında hump (kemer) denilen fazlalık, nefes alma problemlerinde kesin ve kalıcı tedavi sadece cerrahi ile mümkündür. Bu tür durumlarda botoks-dolgu uygulamaları geçici de olsa fayda sağlayamazlar. Burun cerrahisi sonrası da, her girişimde olduğu gibi, mükemmeliyetçi bir beklenti içine girilmemelidir.

- Bugün burun ameliyatlarında klasik tampon kullanımı yerine silikon materyaller kullanılmaktadır. Enfeksiyon olasılıkları yoktur, bu nedenle 1 haftaya kadar bırakılabilir ve böylece burun yapısına desteği daha iyi sağlanabilmektedir. Ortası boş olduğundan nefes alımı engellemez ve çıkartılması ağrılı değildir.

- Eğer burun septumuna müdahale edilmediyse her hangi tampon uygulamasına cerrahınız gerek duymayabilir. Bunun yanında tamponsuz burun estetiği ameliyatı deyimi şu anda biraz fanteziye kaçmaktadır. 

Doğal burun ameliyatı diye bir cerrahi teknik veya yöntem bulunmamaktadır. Ameliyat sonrası tabi ki kişinin yüzüne uygun, orantılı ve abartı olmayan bir burun yapısı kazanımı önemlidir. Ancak doğallık göreceli bir kavramdır. Size doğal gelen başkasına gelmeyebilir. Doğal kelimesinin sözlük anlamı: 'insan eliyle olmamış, yapayın tam tersi, olağan, alışılmış, her zaman ki gibi olan, beklenildiği gibi'dir.

- Burunda kemer ve eğrilik gibi problemli burunlarda sadece burun ucu cerrahisi ile senkronize ve sağlıklı bir burun yapısı kazanılamaz.

Antalya Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op Dr Gökhan Özerdem

Op Dr Gökhan Özerdem

+90 505 928 21 41

Resimleriniz ile (her iki yandan ve önden çekilmiş olarak) direk doktorumuza mesaj ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! Randevu için lütfen iletişim numalarımızdan asistanlarımıza ulaşınız.

ÖNCESİ SONRASI
FİYATLAR

info@estetikcerrahimerkezi.com

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi, Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'